Tabletki do ssania nie zwalczą anginy czy przewlekłego zapalenia krtani. Zarazem są znakomitym sposobem łagodzenia podrażnień gardła i mogą wspomagać leczenie wielu uciążliwych infekcji. Tabletki na gardło różnią się składem, więc i skutecznością działania. Wybierz nowoczesne, sprawdzone środki, a szybko poczujesz ulgę.

Drapanie czy pieczenie w gardle? Uczucie suchości, a nawet kaszel będący skutkiem podrażnień? To częste, uciążliwe kłopoty – zwłaszcza w sezonie infekcji. Dotyczą też osób, które pracują głosem – czyli nauczycieli, recepcjonistów, telemarketerów itd. Jednocześnie przyczyn bólu gardła jest wiele i nie muszą nawet mieć związku z układem oddechowym (czasem np. wracająca treść pokarmowa uszkadza śluzówkę gardła i prowokuje dolegliwości). Jak szybko zregenerować gardło i kiedy sięgnięcie po tabletki do ssania ma sens?

Walczymy z przeziębieniem

Kiedy doskwiera nie tylko w gardle drapie, ale masz też kaszel, katar, odczuwasz nadmierne zmęczenie czy pieką cię oczy, prawdopodobnie złapałeś przeziębienie, czyli infekcję wirusową. Najpewniej szybko wrócisz do zdrowia i unikniesz powikłań, jeśli parę dni zostaniesz w domu, wyleczysz się i odpoczniesz.

Gdy gardło bardzo dokucza, sięgnij po łagodzące tabletki do ssania i unikaj potraw oraz napojów, które mogłyby je dodatkowo podrażnić (gorące, kwaśnie, ostre, gazowane, o dużej zawartości cukru etc.). Nie nadwyrężaj też głosu.

Jeśli problem często wraca, nie można wykluczyć problemu laryngologicznego (np. chore migdałki) czy alergii. Porozmawiaj o tym z lekarzem pierwszego kontaktu. W razie potrzeby skieruje cię do specjalisty.

Nie zapominaj, że podrażnienie gardła nie musi wcale świadczyć o chorobie, ale może do niej doprowadzić. Jego przesuszona śluzówka jest mniej odporna na atak mikrobów. Palenie papierosów czy spędzanie czasu w klimatyzowanych pomieszczeniach (zwłaszcza gdy stosowane urządzenia nie są właściwie konserwowane) to częste przyczyny problemów. Rzuć palenie, dbaj o odpowiednią ilość płynów w diecie, a doraźnie pożegnaj dolegliwości za pomocą łagodzących tabletek do ssania.

Jak działają tabletki na gardło?

Dobre tabletki na gardło pokrywają warstwą ochronną uszkodzoną śluzówkę, co pozwala na jej regenerację i zmniejsza ból. Tabletki do ssania Cevitt Gardło wytwarzają w organizmie specjalny hydrożel, który zastępuje osłabioną błonę śluzową i ułatwia oddychanie oraz przełykanie.

Kwas hialuronowy w tabletkach do ssania?

Błona śluzowa powstaje w głośni, a jej głównym składnikiem jest kwas hialuronowy. Dzięki swoim silnym właściwościom higroskopijnym (czyli możliwościom wiązania wody) to doskonały środek nawilżający i wspomagający odbudowę naturalnej błony. Kwas hialuronowy, kojarzony głównie z medycyną estetyczną, ma właściwości przeciwzapalne, sprzyja regeneracji tkanek i goi rany. Wykorzystywany w tabletkach do ssania może mieć znakomity wpływ na gardło.

Pamiętaj, że tabletki nie są przeznaczone dla maluchów, które mogłyby się nimi zakrztusić lub od razu połknąć, bo nie umieją ich ssać. Środki o odpowiednim składzie są bezpieczne dla dzieci od ukończenia szóstego roku życia.

Co poza tabletkami do ssania?

Proste, domowe sposoby na chore gardło to między innymi: inhalacje z olejków eterycznych (eukaliptusa, sosny, tymianku) czy zioła, choćby działające łagodząco i przeciwzapalnie, jak mięta pieprzowa, imbir, aloes i werbena. Dbając o śluzówkę, pamiętaj też o wietrzeniu i nawilżaniu pomieszczeń oraz utrzymaniu w nich temperatury około 15-19 stopni C.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here