Wszy mają kilka milimetrów, trudno je zobaczyć gołym okiem, a jednak są ogromnym problemem. Wstydliwy temat? Niepotrzebnie. Leczenie wszawicy nie jest skomplikowane, jeśli wybierzesz odpowiedni preparat.

Wesz nie lubi czystej głowy? To mit. Złapać może ją każdy. Wszy często są przynoszone ze szkoły czy przedszkola lub przywożone z kolonii. Wszawica u dzieci rozprzestrzenia się bardzo szybko. Powodujący ją pasożyt żyje ok. 6 tygodni, a każda samica składa codziennie kilka jaj. Po paru dobach sprawa robi się poważna.

Wszawica u dzieci – jak uniknąć problemu

Całkowite uniknięcie kłopotów jest bardzo trudne. Wszy mogą żyć nie tylko na owłosionej ludzkiej skórze. Czają się na nową ofiarę także na ubraniach, pościeli czy przyborach do włosów. Po przejściu na kolejną głowę zwykle zaraz składają jaja. Unikanie kontaktu z osobami zarażonymi i ich rzeczami nie daje całkowitej pewności, że unikniemy wszawicy u dziecka. Ważne jest więc systematyczne sprawdzanie.

Wszawica u dzieci – głowa nie musi swędzieć

Wszawica u dziecka nie musi wywoływać swędzenia skóry głowy. Wprawdzie wesz żywi się krwią i po jej ugryzieniach na skórze powstają niewielkie ranki, ale reakcja na nie jest różna.

Nie czekaj, aż dziecko zasugeruje ci, że ma wszawicę. Sprawdzaj mu głowę profilaktycznie. Wszawicę trudno zauważyć szczególnie wtedy, gdy maluch ma dłuższe, gęste włosy. Pomocne bywa ich rozczesywanie gęstym grzebieniem. Jeśli zauważysz owady lub ich jajeczka, trzeba szybko rozpocząć skuteczne leczenie.

Objawy wszawicy u dzieci

Dorosła wesz ma ok. 3-4 mm długości, więc czasem można ją zauważyć na skórze głowy. Pasożyty zwykle skutecznie się chowają. Jeżeli wszy już widać, to sytuacja jest raczej poważna, a w przypadku leczenia wszawicy czas jest bardzo ważny. Objawem są też białawe jaja (gnidy), które przyczepiają się do włosa blisko skóry i trudno je usunąć. Wszy i gnidy najczęściej umiejscowione są w okolicy karku i uszu. Drobne ranki od pogryzień, strupki i bąble? Przyczyn może być kilka, ale na pewno warto brać pod uwagę wszy, jeszcze baczniej przyglądać się skórze głowy, a w razie potwierdzenia – wdrożyć leczenie wszawicy.

Leczenie wszawicy – skuteczne sposoby

Leczenie wszawicy nie musi być trudne. Jest wiele domowych metod, które nie pomagają, dlatego warto zaopatrzyć się w dostępny w aptece preparat na wszy. Warto wybrać środek, który nie zawiera substancji neurotoksycznych (zwłaszcza, że wiele wszy się na nie uodporniło) ani środków owadobójczych. Kuracje takie jak z wykorzystaniem Parasidose zapewniają wyleczenie wszawicy po jednym 15-minutowym użyciu i są bezpieczne dla człowieka. Ten naturalny środek zawiera substancję o właściwościach odwadniających pasożyty. Eliminuje nie tylko wszy, ale też gnidy, co gwarantuje, że insekty nie wrócą po kilku tygodniach. Jedno zastosowanie preparatu wystarczy, jeśli prawidłowo go użyjesz, docierając do wszystkich zakamarków skóry głowy.

Wypierz w wysokiej temperaturze wszystkie ubrania, ręczniki i pościel, które mogły mieć kontakt z wszami. Przybory do włosów wyrzuć, ewentualnie wygotuj lub wymroź. Leczenie wszawicy za pomocą preparatu należy zastosować u wszystkich osób, które miały kontakt z zarażonym, nawet jeśli nie zauważono u nich objawów wszawicy.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here